دانلود کتاب رمان میعاد در سپیده‌دم pdf

دانلود کتاب رمان میعاد در سپیده‌دم pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
5.4 MB
نویسنده
تاریخ انتشار
15 آوریل 2022
دسته بندی
تعداد بازدید
379 بازدید
تعداد فروش
1 فروش
25,000 تومان 15,000 تومان٪40 تخفیف

دانلود کتاب رمان میعاد در سپیده‌دم pdf

دانلود کتاب رمان میعاد در سپیده‌دم pdf زندگی‌ نوشت، سرگذشت نویسی، شرح‌ حال‌ نویسی را اگر به عنوان ژانری مستقل در ادبیات در نظر بگیریم، می‌توانیم آن را با اصطلاح زندگینامه داستانی تعریف کنیم. زندگینامه‌ای مستند که با روایتی داستانی بیان می‌شود و خواننده ضمن اطلاع از سرگذشت واقعی نویسنده گویی با داستانی مواجه شده است که باید جایی، به نقطه‌ی پایان برسد. کتاب میعاد در سپیده‌دم خود نوشتی از رومن گاری است که زندگی او را از کودکی تا زمان مرگ مادرش شرح می‌دهد. او در این کتاب روایتی از حوادث و اتفاقات زندگی خود دارد. خواندن این کتاب به خواننده کمک می‌کند تا درک بهتری از زندگی و شخصیت نویسنده پیدا کند.

 • عنوان : کتاب میعاد در سپیده‌دم
 • نویسنده: رومن گاری
 • مترجم: مهدی غبرائی‌
 • زبان: فارسی
 • شاخه: رمان
 • فرمت کتاب : pdf
 • نوع کتاب: چاپی
 • تعداد صفحات : 473
 • حجم فایل :  5.4 MB

دانلود کتاب رمان میعاد در سپیده‌دم pdf
دانلود کتاب رمان میعاد در سپیده‌دم pdf

در صورت نداشتن رمز دوم و پرداخت از طریق کارت به کارت از واتس آپ یا تلگرام پیام بدهید.

درخواست کتاب از طریق واتس آپ کلیک کنید

نقد و بررسی کتاب میعاد در سپیده دم

زندگی‌ نوشت، سرگذشت نویسی، شرح‌ حال‌ نویسی را اگر به عنوان ژانری مستقل در ادبیات در نظر بگیریم، می‌توانیم آن را با اصطلاح زندگینامه داستانی تعریف کنیم. زندگینامه‌ای مستند که با روایتی داستانی بیان می‌شود و خواننده ضمن اطلاع از سرگذشت واقعی نویسنده گویی با داستانی مواجه شده است که باید جایی، به نقطه‌ی پایان برسد. کتاب میعاد در سپیده‌دم خود نوشتی از رومن گاری است که زندگی او را از کودکی تا زمان مرگ مادرش شرح می‌دهد. او در این کتاب روایتی از حوادث و اتفاقات زندگی خود دارد. خواندن این کتاب به خواننده کمک می‌کند تا درک بهتری از زندگی و شخصیت نویسنده پیدا کند.

درباره کتاب میعاد در سپیده دم

کتاب میعاد در سپیده دم سرگذشت سه دهه نخست زندگی نویسنده فرانسوی «رومن گاری» در قالب مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه است که به قلم خود او نوشته شده است. رومن گاری که متولد لیتوانی و بزرگ شده لهستان است، سرانجام به فرانسه سفر می‌کند چرا که مادرش معتقد است تنها فرانسه برای پرورش استعدادهای فرزندش جای مناسبی است. او در نگارش این کتاب به هیچ عنوان از قالب‌های مرسوم استفاده نکرده و وقایع زندگی‌اش را در یک ترتیب زمانی مشخص روایت نمی‌کند. گاری در خلال داستان مرتب از عشقش به فرانسه و مهم‌تر از آن عشق دیوانه‌وار به مادرش «نینا» صحبت می‌کند. در حقیقت مادر نقش اول داستان اوست. از خود گذشتی‌ها و فداکاری‌های مادر برای تحقق آرزوهای فرزند از او نه تنها برای خودش، بلکه برای خواننده نیز یک اسطوره می‌سازد. مادری که همه‌ی توان خود را به کار می‌گیرد که او را از زندگی در فقر به جایگاهی که یقین دارد شایسته اوست، هم در ادبیات و هم در سیاست برساند. شروع جنگ جهانی دوم باعث نگرانی مادر برای آینده فرزندش می‌شود اما همان‌طور که انتظار می‌رود رومن سرانجام علاوه بر کسب عناوین ارزشمند در حوزه‌ی ادبیات، خلبان نیروی هوایی سلطنتی فرانسه می‌شود و در خلال جنگ جهانی دوم برای ارتش فرانسه می‌جنگد. در نهایت مدال شجاعت و نشان لژیون را از آن خود می‌کند. گاری هنوز درگیر جنگ در خارج از کشور است که مادر از دنیا می‌رود اما نامه‌هایی را که پیش از مرگ نوشته یکی یکی برای پسرش فرستاده می‌شود تا مبادا غم از دست دادن مادر در عزم و اراده او خللی ایجاد کند و او تازه پس از پایان جنگ و بازگشت به کشور متوجه مرگ مادر می‌شود.

«میعاد در سپیده دم» کتابی است درباره‌ی غم‌ها، حسرت‌ها و آرزوها که با نگاه طنزآمیز نویسنده به زندگی بازگو می‌شود. یک رمان زندگینامه، مبتنی بر یک زبان شاعرانه با تواضعی عظیم. یک طغیان طولانی مدت از عشق از دوران نظامی و دیپلماتیک تا موفقیت‌های ادبی او با گذر از روابط انسانی. همه چیز در پرتو عشق به مادری توانا دیده می شود که فقدان او خلاءای را برای همیشه در سینهی قهرمان باقی می‌گذارد.

کتاب میعاد در سپیده دم را انتشارات کتاب‌سرای تندیس با ترجمه‌ی مهدی غبرائی اولین بار در سال 1379 منتشر کرد. مهدی غبرائی از مترجمان پرکار و برجسته‌ی ایرانی است که کتاب دیگری از رومن گاری با عنوان «لیدی ال» با ترجمه‌ی او در سایت فیدیبو موجود است.

در بخشی از کتاب میعاد در سپیده دم میخوانیم

سیزده ساله بودم که برای نخستین بار به هدف زندگی‌ام پی بردم. آن وقت‌ها توی نیس زندگی می‌کردیم. هر روز صبح از خانه بیرون می‌آمدیم و صحبت‌کنان درباره‌ی آینده‌ی درخشانمان از پرومناد دزانگله می‌گذشتیم. من در هتل نگرسکو از مادرم جدا می‌شدم و به طرف مدرسه راه می‌افتادم. مادرم در آنجا غرفه‌ای اجاره کرده بود. فروشندگان محلی مقداری «اشياء تجملی» به او می‌دادند تا در هتل به نمایش بگذارد. از هر شال‌گردن، کمربند، شانه یا گرمکنی که می‌فروخت ده درصد عایدش می‌شد. معمولا اجناس را اندکی بیشتر از بهای تعیین شده می‌فروخت و مابه‌التفاوت را به جیب می‌زد. از صبح تا غروب به استثنای دو ساعتی که من برای ناهار برمی‌گشتم – با چشمان باز همان جا در انتظار مشتری می‌نشست و با عصبانیت سیگار پشت سیگار دود می‌کرد، چون بقای ما یکسره به این شغل محقر و بی‌ثبات بستگی داشت.

ده سال بود که یکه و تنها، بی‌شوهر و معشوق و بی‌یار و یاور مبارزه‌ی دلیرانه‌ای در پیش گرفته بود تا به هر نحوی که شده زندگی ما را بچرخاند، از عهده‌ی مخارج نان و کره، اجاره‌ی خانه، هزینه‌ی تحصیل و لباس و کفش برآید و بالاتر از همه به آن معجزه‌ی روزمره دست بیابد، یعنی به بیفتکی که با لبخندی چنان شادمانه و پرغرور به عنوان ناهار جلویم می‌گذاشت که انگار مظهر مبارزه‌ی پیروزمندانه‌اش علیه تهیدستی و فلاکت است. در حالی که دست‌ها را روی سینه می‌گذاشت، می‌ایستاد و با نگاه خشنود و مشتاق مادری که به فرزندش شیر می‌دهد، خوردنم را تماشا می‌کرد. خودش هرگز به بیفتک لب نمی‌زد و می‌گفت که پرهیز غذایی دارد و پزشک خوردن چربی حیوانی را برایش قدغن کرده است.

یک روز از پشت میز بلند شدم و برای نوشیدن لیوانی آب به آشپزخانه رفتم. مادرم را دیدم که روی چهارپایه‌ای نشسته و تابه را روی زانوانش گذاشته بود و داشت با تکه‌های نان ته تابه‌ای را که بیفتک در آن سرخ شده بود به دقت پاک می‌کرد و لقمه‌ها را با اشتهای فراوان می‌خورد. وقتی مرا دید کوشید تابه را زیر دستمال سفره‌ای پنهان کند، اما دیگر خیلی دیر شده بود: حالا دلیل حقیقی گیاهخواری‌اش کاملا برایم روشن شده بود. چند لحظه‌ای خشکم زد. به تابه و لبخند سردرگم و نگاه گنهکارانه‌ی مادرم زل زدم. بعد بغض‌ام ترکید و از آشپزخانه بیرون دویدم.

این کتاب تقدیم به شما عزیزان

بنر سایت

در صورت مشکل در دانلود و یا درخواست کتاب و مقاله پیام بدهید.

در صورت ناراضی بودن از کتاب و خرید، در واتس اپ به ما اطلاع بدهید تا مشکل را برطرف و مبلغ عودت داده شود.

در صورتی که شما مالک هر یک از کتب داخل سایت هستید، پس از اطلاع به ما لینک دانلود حذف خواهد شد، ضمناً منبع اکثر کتب سایت های دیگر هستند و ما هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای کتاب ها نمی پذیریم.

دانلود کتاب گنج نامه اسرار نسخه ها pdf دانلود کتاب مجربات روحانی pdf دانلود کتاب مجربات روحانی pdf

دانلود کتاب مجربات روحانی pdf

 1. دانلود آموزش فال قهوه و پاسور | تصویری
 2.  دانلود مجموعه چاکرا و انرژی ها | تصویری
 3. دانلود آموزش دعا و طلسمات یهودی | تصویری
 4. دانلود آموزش فال تاروت | تصویری
 5. دانلود مجموعه فیلم های دفینه و تفسیر علائم
 6. دانلود آموزش جامع علم جفر | ویدیو
 7. دانلود مجموعه 80 طلسم پرکاربرد | ویدیو
 8. دانلود مجموعه فیلم گام به گام دعانویسی
 9. دانلود مجموعه فیلم های دفینه و تفسیر علائم
 10. دانلود مجموعه ۲۵۰ کتاب علوم غریبه و متافیزیک pdf
 11. دانلود مجموعه ۲۰۰ کتاب علوم غریبه و متافیزیک pdf
 12. دانلود مجموعه 210 کتاب علوم غریبه و متافیزیک pdf
 13. دانلود مجموعه ۲۱۳ کتاب علوم غریبه و متافیزیک pdf
 14.  پک کتاب های علوم غریبه/pdf❤️
 15.  مجموعه کتاب میرداماد کبیر شامل ۸ جلد pdf
 16.   دانلود ۱۰ کتاب سکه شناسی تاریخ ایران باستان
 17.  دانلود پکیج بهترین کتاب رمل/pdf
 18.  پکیج ۱۲۰ کتاب گنج یابی و دفینه یابی/pdf
 19.  پکیج ۳۶ عددی کتاب های استاد قندی/PDF
 20.   پکیج ۲۵ کتاب هیپنوتیزم /PDF
 21.  پکیج ۱۸۰ کتاب علوم غریبه/PDF
 22.  پکیج ۸۵ کتاب گنج یابی و دفینه یابی/pdf
 23.  مجموعه ۱۲ کتاب دعا نویسی/pdf
 24.  مجموعه ۲۵ کتاب دعا نویسی/pdf
 25.  مجموعه ۵۰ کتاب دعا نویسی/pdf
 26. دانلود کتاب مجموعه رسائل در علوم غریبه pdf
دانلود کتاب رمان میعاد در سپیده‌دم pdf
دانلود کتاب رمان میعاد در سپیده‌دم pdf
دانلود کتاب رمان میعاد در سپیده‌دم pdf

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09900995320 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید:

#کد تخفیف برای خرید های بالای 40 هزار تومان برای کتاب های تکی (40درصد) تخفیف در نظر گرفته شده (book40)

#کد تخفیف برای خریدهای بالای 200 هزار تومان برای پکیج های سایت (30 درصد ) تخفیف در نطر گرفته شده (books30)

برای درخواست هر نوع کتابی روی لینک زیر کلیک کنید و یا  از واتس اپ و تلگرام پیام دهید.

درخواست کتاب

وب سایت سیراف pdf در فروردین ماه سال 1400 با هدف ارتقای فرهنگ کتابخوانی دیجیتال در جامعه پارسی زبان شروع به فعالیت نمود.
 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.