قوانین و مقررات

قوانین و مقررات و شرایط و الزامات استفاده از سایت سیراف پی دی اف

 

شما با استفاده از هریک از امکانات سیراف پی دی اف، تایید می‌کنید که قوانین و مقررات سیراف پی دی اف را که در ذیل آمده است، پذیرفته‌اید:


  1. سیراف پی دی اف بر پایه قوانین و مقررات رسمی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند. بنابراین همه هنجارهای کشور جمهوری اسلامی ایران در سیراف پی دی اف توسط کاربران ملزم به اجرا هستند. ازهمین‌روی سیراف پی دی اف از ارائه کتاب‌های ممنوعه، غیرشرعی و مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران، معذور است. همچنین سیراف پی دی اف مسئولیت محتوای هیچ‌کتابی را عهده‌دار نیست و کاربران موظف هستند در صورت مشاهده احتمالی هرگونه کتاب ممنوعه، غیرشرعی و مغایر با قوانین جاری جمهوری اسلامی که به صورت سهوی در سایت بارگزاری شده باشد، از طریق فرم تماس با ما به مدیران سایت اطلاع داده تا کتاب موردنظر از سایت حذف گردد.

  2. سیراف پی دی اف می‌کوشد تا تنها کتاب‌های قدیمی و نایابی که از عمر آن‌ها بیش‌تر از ۵۰ سال گذشته است و در بازار موجود نبوده و مشمول حق نشر نیستند (یعنی کتاب‌هایی که تحت مالکیت عمومی هستند) را برای دانلود ارائه دهد. همچنین کتاب‌‌هایی که توسط خود نویسندگان و با رضایت نافعان مادی و معنوی کتاب‌ها به صورت PDF برای انتشار در سایت ارسال می‌شوند در صورت داشتن رضایت‌نامه مکتوب از صاحب اثر، در سایت منتشر خواهند شد. لذا از بارگزاری هر کتابی که در بازار موجود بوده و یا نویسنده یا ناشر آن راضی به PDFشدن آن نیست، معذور است. از همین‌روی پیشنهاد می‌شود تا برای حمایت از مولفان و ناشران گرامی، کتاب‌های جدیدالچاپ و کتب موجود در بازار کتاب را از کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور خریداری نمایید. ضمنا بدیهی است در صورت ارسال کتاب‌های مشمول حق نشر توسط اعضا، سیراف پی دی اف از بارگزاری آن خودداری خواهد کرد. همچنین اگر سهوا کتاب یا کتاب‌های دارای حق نشر که توسط اعضا ارسال شده است، در سیراف پی دی اف آپلود شود، با نخستین گزارش کاربران از طریق کامنت‌گذاری یا ارسال گزارش از طریق فرم تماس با ما، لینک دانلود کتاب به سرعت از سایت حذف خواهد شد.

  3. سیراف پی دی اف تنها در زمینه ارائه کتاب‌های الکترونیک و PDF فعالیت‌ می‌کند و در زمینه ارائه کتاب‌های چاپی هیچ‌گونه فعالیتی ندارد.

  4. کلیه کتاب‌های موجود در سیراف پی دی اف توسط اعضا و کاربران برای سیراف پی دی اف ارسال می‌شود و سیراف پی دی اف در اسکن‌کردن، تایپ‌کردن و  PDFکردن هیچ‌یک از کتاب‌ها هیچ‌نقشی نداشته و مسئولیت PDFشدن هیچ‌یک از کتاب‌های موجود در سایت، بر عهده سیراف پی دی اف نمی‌باشد. مسئولیت سیراف پی دی اف در مورد محتوای آثار طبق قانون همانند ارائه‌دهندگان خدمات میزبانی می‌باشد.

  5. سیراف پی دی اف در مقابل اطلاعات و مطالب موجود در سایت‌های دیگرى که به سیراف پی دی اف لینک داده‌اند و یا لینک آن‌ها به هر دلیل (ارجاع به منبع، استناد، نقل‌قول و…) در سیراف پی دی اف قرار داشته باشد، مسئول نیست. این سایت‌ها توسط اشخاص و یا شرکت‌های دیگرى غیر از سیراف پی دی اف ایجاد شده‌اند و سیراف پی دی اف به‌  هیچ‌ عنوان به‌ عنوان ناشر یا مروج مطالب مندرج در این سایت‌ها عمل نمى‌کند.

  6. سایت  سیراف پی دی اف به هیچ سازمان، نهاد و تشکل عمومی، دولتی و نیمه‌ دولتی وابسته نیست و به‌ صورت خصوصی -اما تحت‌ نظر قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی-  اداره می‌شود و تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سیراف پی دی اف می‌باشد.

  7. هرگونه استفاده، خوانش، تقلید، اقتباس یا اجرا از نمایشنامه‌های موجود در وب‌سایت، منوط به اخذ مجوز از نویسنده نمایشنامه بوده و سیراف پی دی اف هیچگونه مسئولیتی در قبال سوءاستفاده احتمالی از آن‌ها را ندارد.

  8. تمام مطالب و محتوای موجود برروی این وبسایت، ممکن است شامل اشکالات تحریری یا غیرعمدی باشد. سیراف پی دی اف این حق را دارد که بنابر صلاحدید خود، در هر زمانی نسبت به رفع هر نوع اشکال و یا حذف قسمت یا قسمت‌هائی از سایت اقدام نماید. همچنین سیراف پی دی اف ممکن است هر نوع تغییرات دیگری را که لازم بداند در سایت، محتوا، محصولات، برنامه‌ها، خدمات و یا قیمت‌ها (در صورت موجود بودن) و به طور کلی هرگونه محتوای موجود در سایت را در هر زمان و بدون اطلاع انجام بدهد و بدون اطلاع قبلی هرکدام از خدمات خود را بصورت موقت یا دایم متوقف نماید.

  9. سیراف پی دی اف این حق را دارد که با به‌ روز‌کردن شرایط استفاده از وب‌سایت، در هر زمانی این “شرایط و الزامات” را مورد تجدید‌نظر قراردهد. کاربران نیز مقید و ملزم به رعایت تجدید‌نظرهای احتمالی آینده در قوانین و مقررات سیراف پی دی اف هستند و لازم است مستمرا از این صفحه دیدن کرده تا از شرایط و الزامات جارى و لازم‌ الاجرا در زمان منظور، مطلع شوند.

« هر کتاب، سرآغاز فصلی تازه در زندگی »

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج