دانلود کتاب شعله حضور و مدیتیشن

شعله حضور و مدیتیشن
نوع فایل
PDF
حجم فایل
13 MB
نویسنده
تاریخ انتشار
21 آگوست 2023
دسته بندی
تعداد بازدید
325 بازدید
تعداد فروش
4 فروش
35,000 تومان 10,000 تومان٪71 تخفیف

دانلود کتاب شعله حضور و مدیتیشن

دانلود کتاب شعله حضور و مدیتیشن کریشنا مورتی در کتاب شعله حضور و مدیتیشن می‌گوید: «من نمی‌خواهم به شما بگویم که چه هستید. بلکه همه با کمک یکدیگر سعی کنیم واقعیت آنچه را هستیم بررسی کنیم؛ کشف کنیم و بشناسیم؛ و نیز ببینیم آیا این امکان وجود دارد که در آنچه هستیم یک تحوّل بنیانی ایجاد نماییم»

 • عنوان : کتاب شعله حضور و مدیتیشن
 • نویسنده: کریشنا مورتی
 • مترجم: محمدجعفر مصفا
 • شاخه : متافیزیک
 • زبان: فارسی 
 • کیفیت تصویر: 90 درصد
 • فرمت کتاب : pdf
 • نوع کتاب: چاپی
 • تعداد صفحات : 192
 • حجم فایل: 13 MB
دانلود کتاب شعله حضور و مدیتیشن
دانلود کتاب شعله حضور و مدیتیشن

در صورت نداشتن رمز دوم و پرداخت از طریق کارت به کارت از واتس آپ یا تلگرام پیام بدهید.

درخواست کتاب از طریق واتس آپ کلیک کنید

نقد و بررسی کتاب شعله حضور و مدیتیشن

کریشنا مورتی در کتاب شعله حضور و مدیتیشن می‌گوید: «من نمی‌خواهم به شما بگویم که چه هستید. بلکه همه با کمک یکدیگر سعی کنیم واقعیت آنچه را هستیم بررسی کنیم؛ کشف کنیم و بشناسیم؛ و نیز ببینیم آیا این امکان وجود دارد که در آنچه هستیم یک تحوّل بنیانی ایجاد نماییم»

 

درباره کتاب شعله حضور و مدیتیشن

کتاب شعله حضور و مدیتیشن نوشته‌ی کریشنا مورتی متفکر و نظریه‌پرداز هندی است. این کتاب در دسته کتاب‌های فلسفی با موضوع زندگی قرار می‌گیرد. مورتی در این کتاب واقعیتی که در دنیای امروز ما می‌گذرد را موردتوجه و بررسی قرار می‌دهد و در این موضوع تاکید دارد که ما باید این واقعیت را فارغ از هر نژادی که داریم نگاه کنیم. او می‌گوید: «بین یک ذهن داشتن و با هم اندیشیدن تفاوت وجود دارد. در یک ذهن داشتن، این معنا مُضمر است که همه ما به یک مقدار استنتاجات خاصّ، باورهای خاص، تصورات خاص رسیده‌ایم.

 

ولی «با هم اندیشیدن» بدین معنا است که من و شما، همه ما انسان‌ها جریاناتی را که در اطرافمان و در دنیای واقعیات می‌گذرد به یک شکل ابژکتیو و غیر شخصی نگاه می‌کنیم و درباره آن می‌اندیشیم».

کریشنا مورتی در این کتاب موضوع آموزش و تعلیم را هم مورد نقد و تحلیل قرار می‌دهد. همین دلیل خواندن این کتاب از جهاتی برای معلمان نیز اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت. ایجاد توجه و شعور، خودآگاهی، نظم، آزادی، نظم و انضباط، تعصبات، ترس و حسادت باید دغدغه همه معلمان باشد. این که آیا فرد علاقه‌مند به سادگی توانایی یادگیری از طریق متمرکز شدن را دارد. آیا انجام وظایف چالش‌برانگیز برای ایجاد تحول عمیق و اساسی در یک فرد باعث بهبود یادگیری او می‌شود.

کتاب شعله حضور و مدیتیشن شامل دو بخش است که بخش اول آن با عنوان حضور سخنرانی‌های مورتی در شهرهای مختلف از جمله دهلی پیرامون مباحث اخلاقی و انسانی در دنیای امروز است. بخش دوم کتاب با عنوان مدیتیشن درباره مدیتیشن است که در آن آموزش این کنش روانشناسانه مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد. در این بخش مورتی مدیتیشن را به عنوان یک هنر در زندگی روزمره بر می‌شمارد و توضیح می‌دهد این کار که به گوشه‌ای از اتاق برویم و ده دقیقه در سکوت بنشینیم مدیتیشن نیست، بلکه مدیتیشن آگاهی ذهن است نسبت به فعل و انفعالات آن.

خواندن کتاب شعله حضور و مدیتیشن آسان نیست. این کتاب دارای پیچیدگی‌های خاصی است که مربوط به ذات آثار مورتی است؛ اما ارزش کتاب و مطالب آن در دنیای امروز بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل می‌توان گفت این کتاب برای کسی که بخواهد مطالب آن را به صورت کلامی یا فکری درک کند دشوار نیست؛ اما برای فردی که اولین بار با چنین سبک کتاب‌هایی مواجه است نیازمند دقت و توجه بیشتر حین مطالعه است.

چرا باید کتاب شعله حضور و مدیتیشن را خواند

کتاب شعله حضور و مدیتیشن کتابی است که ما را با واقعیت جهان رو به رو می‌کند. با بحران‌ها، هرج و مرج و آشفتگی بشر. خواندن این کتاب ما را با خود حقیقی‌مان مواجه می‌کند. این‌که انسان، بشر امروز در مشاهده این نابسامانی‌ها چه مسئولیت، چه دغدغه و چه نگرانی دارد و چه اقداماتی باید انجام دهد. اقدامات او ناشی از چیست و سوال‌هایی از این قبیل در این کتاب در ذهن شما ایجاد می‌شود و در ادامه به پاسخی برای آن‌ها خواهید رسید.

کتاب شعله حضور و مدیتیشن کتابی روانشناسی-فلسفی، با ترجمه‌ی روان استاد محمدجعفر مصفا به فارسی است که می‌تواند شما را با جهان پیش رویتان طرف کند. اگر قصد داشته باشید کتابی بخوانید که نگرش شما را به جهان درون و بیرونتان تغییر دهد این کتاب انتخابی مناسب و ایدئال برای شما خواهد بود.

 • کتاب شعله حضور و مدیتیشن مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است. این کتاب از سوی انتشارات قطره در سال 1382 منتشر شده است.
 • تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 198 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در کمتر از 9 روز بخوانید.
 • کتاب شعله حضور و مدیتیشن جزو کتاب‌های ساده خوان و ساده فهم نیست. این کتاب مفاهیم و مطالبی عمیق برای درک پیرامون ما دارد. اگر جهانی که در آن زندگی می‌کنید دغدغه‌ی شماست. این کتاب انتخاب مناسبی برایتان خواهد بود.

درباره کریشنا مورتی

جیدو کریشنا مورتی متفکر، نویسنده و سخنران هندی است. او در سال 1895 در هندوستان متولد شد و در سال 1986 در آمریکا از دنیا رفت. مورتی یکی از نظریه‌پردازان انقلاب درونی انسان بود و همواره معتقد بود که دلایل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نمی‌تواند بهانه‌ای برای تلاش نکردن باشد. مورتی ریشه همه چیز را درون انسان می‌دید.

کریشنا هیچ‌گاه خود را معلم و مربی نمی‌دانست. تنها رسالت مورتی در زندگی جست‌وجوی حقیقت و ماهیت واقعی انسان بود. او که معروف به «خداوند پرنیان» بود آثار زیادی در زمینه‌های مختلف انسان‌شناسی و روان‌شناسی در کارنامه کاری خود دارد. ترس‌های روانی، آزادی و استقلال فردی، شرطی شدن ذهن، مراقبه، روابط انسانی و یادگیری و آموزش مسائلی بودند که کریشنا مورتی تاکید زیادی روی آن‌ها داشت. کریشنا مورتی انسان مدرن را اسیر شرایط قراردادی جامعه می‌داند.

 

او بر این باور است که شرایط اجتماعی، فرهنگی و سیاسی که افراد خواسته و ناخواسته به دوش می‌کشند تنها روشی است که مقبولیت و امنیت آنها را در جامعه تضمین می‌کند. از نظر او حکومت‌ها و سیاست‌های فرهنگی و اجتماعی انسان‌ها را طبقه‌بندی می‌کنند و باعث می‌شوند افراد از ذات واقعی خود دور شوند. «عشق و تنهایی»، «رهایی از دانستگی»، «اولین و آخرین راه رهایی»، «شادمانی خلاق» و «تعالیم کریشنامورتی» از معروف‌ترین آثار این نویسنده هستند.

این کتاب ارزشمند تقدیم به عزیزان

بنر سایت

در صورت ناراضی بودن از کتاب و خرید، در واتس اپ به ما اطلاع بدهید تا مشکل را برطرف و مبلغ عودت داده شود.

در صورتی که شما مالک هر یک از کتب داخل سایت هستید، پس از اطلاع به ما لینک دانلود حذف خواهد شد، ضمناً منبع اکثر کتب سایت های دیگر هستند و ما هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای کتاب ها نمی پذیریم.

 

 1. دانلود آموزش فال قهوه و پاسور | تصویری
 2.  دانلود مجموعه چاکرا و انرژی ها | تصویری
 3. دانلود آموزش دعا و طلسمات یهودی | تصویری
 4. دانلود آموزش فال تاروت | تصویری
 5. دانلود مجموعه فیلم های دفینه و تفسیر علائم
 6. دانلود آموزش جامع علم جفر | ویدیو
 7. دانلود مجموعه 80 طلسم پرکاربرد | ویدیو
 8. دانلود مجموعه فیلم گام به گام دعانویسی
 9. دانلود مجموعه فیلم های دفینه و تفسیر علائم
 10. دانلود مجموعه ۲۵۰ کتاب علوم غریبه و متافیزیک pdf
 11. دانلود مجموعه ۲۰۰ کتاب علوم غریبه و متافیزیک pdf
 12. دانلود مجموعه 210 کتاب علوم غریبه و متافیزیک pdf
 13. دانلود مجموعه ۲۱۳ کتاب علوم غریبه و متافیزیک pdf
 14.  پک کتاب های علوم غریبه/pdf
 15.  مجموعه کتاب میرداماد کبیر شامل ۸ جلد pdf
 16.   دانلود ۱۰ کتاب سکه شناسی تاریخ ایران باستان
 17.  دانلود پکیج بهترین کتاب رمل/pdf
 18.  پکیج ۱۲۰ کتاب گنج یابی و دفینه یابی/pdf
 19.  پکیج ۳۶ عددی کتاب های استاد قندی/PDF
 20.   پکیج ۲۵ کتاب هیپنوتیزم /PDF
 21.  پکیج ۱۸۰ کتاب علوم غریبه/PDF
 22.  پکیج ۸۵ کتاب گنج یابی و دفینه یابی/pdf
 23.  مجموعه ۱۲ کتاب دعا نویسی/pdf
 24.  مجموعه ۲۵ کتاب دعا نویسی/pdf
 25.  مجموعه ۵۰ کتاب دعا نویسی/pdf
 26. دانلود کتاب مجموعه رسائل در علوم غریبه pdf

مجموعه کتاب میرداماد کبیر شامل 12 جلد

مجموعه کتاب میرداماد کبیر شامل 12 جلد

مجموعه کتاب میرداماد کبیر شامل 12 جلد

مطالعه بیشتر

راهنمای خرید:
 • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
 • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
 • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
 • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل با ما از طریق شماره 09900995320 در واتساپ و تلگرام در ارتباط باشید:

#کد تخفیف برای خرید های بالای 40 هزار تومان برای کتاب های تکی (40درصد) تخفیف در نظر گرفته شده (book40)

#کد تخفیف برای خریدهای بالای 200 هزار تومان برای پکیج های سایت (30 درصد ) تخفیف در نطر گرفته شده (books30)

برای درخواست هر نوع کتابی روی لینک زیر کلیک کنید و یا  از واتس اپ و تلگرام پیام دهید.

درخواست کتاب

وب سایت سیراف pdf در فروردین ماه سال 1400 با هدف ارتقای فرهنگ کتابخوانی دیجیتال در جامعه پارسی زبان شروع به فعالیت نمود.
 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که تابع Privacy Policy and Terms of Use است.